Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
https://www.apmbilisim.com/yonetim/alisveris-ayarlari
E-Devlet Çözümleri

E-Devlet Çözümleri

E-devlet çözümleri, e-dönüşüm süreci ile hayatımıza girmiş olan çözümlerdir. Teknolojinin gelişmesi ve sistemlerin de teknoloji odaklı olması ile birlikte e-devlet çözümleri önemli bir hal almıştır.

Online imza kullanımı, işletmelerin ortak ağlar üzerinden faaliyetlerini en hızlı şekilde sürdürebilmesi ve çeşitli teknolojik gelişmeleri beraberinde getiren e-dönüşüm çözümlerinin sağladığı bir çok avantajdan da bahsedebiliriz. Firmamız tarafından sunulan e-devlet çözümlerinden aşağıdaki gibi bahsedebiliriz.

E-Fatura

E-fatura, teknolojinin firmalara ve bireylere sağladığı en önemli avantajlardan bir tanesidir. Özellikle e-ticaret alışverişlerinde büyük bir kolaylık sağlayan e-fatura sistemleri bireylere mail ya da farklı yollardan iletilebilmektedir. GİB standartlarına uygun bir şekilde sunulan ve mühürlenen bu faturalar 10 yıl boyunca arşivlenmektedir. Firmaların e-fatura mükellefi olmadan e-fatura düzenleyebilmeleri mümkün değildir.

E-Defter

Yevmiye defteri ya da defter-i kebir olarak ifade edilen e-defter, elektronik ortamda işletmelerin hazırladığı bir diğer materyaldir. Zaman damgası ile birlikte ibraz edilen e-defteri kolay bir şekilde arşivleyebilmekte ve gerekli olduğu zaman e-deftere ulaşabilmek mümkündür. En büyük avantajı da kesinlikle budur. Bunun yanı sıra e-defter, zaman ve maliyet açısından da tasarruf elde edilmesini sağlamaktadır. Elektronik ortamda hazırlandığı ve sürekli elektronik ortamda tutulması nedeni ile noter onayına gerek duyulmaz.

E-Arşiv

E-fatura ile benzerlik gösteren e-arşiv, elektronik bir fatura türüdür. E-fatura sistemine kaydı bulunan iki firmanın birbirine gönderdiği faturalar e-fatura iken e-arşiv ise tek taraf e-fatura kullanıcısı olduğunda gönderilen fatura türüdür. Firmaların e-arşiv gönderebilmeleri içinde e-fatura kaydının olması gerekmemektedir.

E-arşiv işlemlerinin tümü Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmiş olan standartlar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Bu noktada tüm yazılımlarımız GİB ile 7/24 entegre durumdadır.

E-İrsaliye

Elektronik dönüşüm ve e-devlet çözümlerinden bir tanesi olan e-irsaliye, kağıt irsaliyeler ile benzer özelliklere sahiptir. Kağıt irsaliyelerin online bir şekilde hazırlanarak sunulmuş olduğu e-irsaliye ile tüm işler elektronik ortamda halledilebilmektedir.

E-Devlet Çözümlerinin Avantajları

E-devlet çözümlerinin sunduğu pek çok avantajdan bahsedebiliriz. Söz konusu avantajlar genel olarak aşağıdaki gibidir.

  • E-ticaret çözümleri genel olarak GİB ile entegredir. Bu nedenle herhangi bir şekilde aracı bir yazılıma ihtiyaç duyulmaz.
  • Herhangi bir problem ile karşılaşmanız durumunda bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Kendi ticari yazılımınız hem de entegre yazılım gibi ekstra detaylar ile uğraşmanıza hiçbir şekilde gerek yoktur.
  • E-devlet çözümleri ile e-faturalarınızın bulut sistemine kolay bir şekilde yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kurumsal yönetim sistemi ile entegrasyon problemleri ile hiçbir şekilde karşılaşmazsınız.

Neden E-Devlet Çözümlerini Tercih Etmelisiniz?

Türkiye’de 397 sıra numaralı VUK tebliği ile hayata geçirilmiş olan e-dönüşüm uygulamaları 5 Mart 2010 tarihinden beri kullanılmaktadır. E-fatura, veri formatı ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmektedir. Bu doğrultuda VUK tebliğine göre faturada bulunması gerek tüm hususların bulunduğu elektronik belgeler en iyi şekilde e-devlet çözümleri ile hazırlanmaktadır.

APM Bilişim kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve güvenilir bir şekilde faaliyet göstermektedir. Bu noktada e-devlet çözümleri ile ilgili de profesyonel hizmetler sunmaktadır. Siz de APM Bilişim ayrıcalıkları ile çok daha kaliteli hizmetler almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TEKLİF FORMU